تعویض کف پوش سرویس بهداشتی و آشپزخانه | گروه معماری پارس

0

تعویض کف از اصلی ترین مراحل بازسازی ساختمان قدیمی بوده که باعث تغییر بسیار زیادی در نمای داخلی ساختمان می شود. اگر هنگام تعمیرات آپارتمان در نظر داشتید که پس از پایان نوسازی خانه قدیمی ، فضای داخلی وسیع تر از قبل دیده شود، تعمیر کف منزل را با رنگ های روشن انجام دهید زیرا که رنگ روشن همیشه فضا را بزرگتر از آنچه که هست نمایش می دهد. اما اگر در تعویض کف از رنگ های تیره استفاده شود، فضا به نظر کوچکتر و بسته تر بنظر میرسد اما مزیت تعویض کف با رنگ تیره در دیرتر کثیف شدن آن می باشد. و اما عملیات تعویض کف برای قسمت های مختلف ساختمان میتواند صورت بگیرد. مثلا تعمیرات کفپوش راهروها، تعویض کف حیاط و پارکینگ، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و تعویض کف اتاق ها و پذیرایی و نشیمن که هر کدام از این ها به روش خودش انجام می پذیرد که در ادامه به همه آنها خواهیم پرداخت.

تعویض کف آشپزخانه

تعویض کف برای آشپزخانه نیاز به دقت خاصی دارد. برای این کار در ابتدا کاشی و سرامیک قبلی را کاملا کنده و کف را صاف می نمایند. سپس کف را کمی به سمت راه آب،  شیب دار می نمایند تا بعدا هنگام شستشو و نظافت، آب در سطح زمین راکد نماند. پس از آن به دلخواه و سلیقه مشتری و با در نظر گرفتن اصول ساخت و ساز برای تعمیر آشپزخانه از کاشی یا سرامیک یا هر نوع کفپوش دیگری استفاده می نمایند. میتوان برای تعویض کف آشپزخانه از چسب کاشی هم استفاده کرد و هنگام عملیات تعویض کف حتما باید نکات ایمنی مانند استفاده از عینک محافظ چشم و دستکش را در دستور کار قرار داد زیرا حادثه هیچ گاه خبر نمی کند. تعویض کف علاوه بر آشپزخانه، برای حمام و دستشویی نیز انجام می پذیرد که آن هم بسیار اهمیت دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تعویض کف توالت و حمام

تعمیرات کف برای حمام و توالت نیز بسیار در نوسازی منزل موثر می باشد. تعویض کف حمام نسبت به تعویض کف توالت آسان تر می باشد. برای تعویض سرامیک در حمام ابتدا با چکش و سوراخ کن دوغاب اطراف کاشی ها را کنده و به این ترتیب کاشی ها لق می شوند سپس از چکش و قلم درز برای جدا کردن هر دانه از کاشی ها استفاده می شود. بعد از آن تعویض کاشی را انجام داده و برای صاف نمودن زیر کاشی ها از ماله دندانه دار و کاردک استفاده می شود تا تعویض کف بدرستی انجام گردد. و در انتهای تعمیر کف حتما بایستی یک شیب ملایم به سمت راه آب داد تا آب جاری شده در کف حمام راکد باقی نماند و باعث نم زدگی نگردد.

در تعویض کاشی دستشویی بایستی دقت شود که کاسه توالت ایرانی لب پر یا شکسته نشود زیرا کاسه توالت توکار بوده و برای تعویض سرامیک اطراف آن نیاز به کندن اطراف کاسه می باشد که همین امر موجب آسیب دیدن احتمالی کاسه توالت خواهد شد.

تعمیر و تعویض کاشی و سرامیک

تعویض و تعمیر کاشی ها و سرامیک ها نیاز به دقت و تخصص خاصی دارد که از عهده یک متخصص با تجربه بر می آید. گروه معماری پارس با داشتن کاشی کاران با تجربه توانسته رضایتمندی مشتریان را در حیطه خدمات تعویض کف بدست آورد. اینکه تعمیرات و تعویض کف و زیر سازی کار به چه صورت انجام می شود نیز خود تخصص جدایی دارد که در ادامه به این بحث خواهیم پرداخت:

 • نصب کاشی بر روی سطح بتنی
 • همه ترک ها و برآمدگی ها و فرو رفتگی های بتن باید قبل از نصب کاشی و سرامیک بر روی آن گرفته شود.
 • اگر قسمت هایی از بتن ترک های بزرگ و عمیق دارد آن قسمت از بتن را از جا کنده و دوباره بتن ریزی کنید و هرگز روی بتن ترک خورده بتن جدید نریزید.
 • اگر بتن تازه ریخته شده حتما 28 روز صبر کنید و بعد روی آن کاشی و سرامیک نصب کنید.
 • اگر کثیفی و چربی روی سطح بتن است حتما قبل از سرامیک و کاشی کاری آنها را خوبی پاک کنید.
 • نصب کاشی بر روی سطح چوبی
 • چوبی که قرار است روی آن کاشی و سرامیک نصب شود بایستی محکم باشد و خم یا شکسته نشود چون کاشی و سرامیک سنگین می باشد پس ضخامت چوب نباید کمتر از 8 میلی بوده و خود چوب روی سطحی محکم نصب باشد.
 • برای تعویض کف و نصب کاشی و سرامیک به یک سطح کاملا صاف و مسطح نیاز است پس سطح چوب را سمباده و تراز کنید.
 • نصب کاشی بر روی کفپوش وینیلی
 • کفپوش وینیلی که نرم نباشد و فیکس و بدون حرکت باشد، زیر لایه مناسبی برای سرامیک و کاشی کاری می باشد.
 • اگر کفپوش وینیل نرم بر روی سطح مورد نظر بود آن را جدا کرده و از یک ماده برای صاف کردن سطح و آماده سازی برای کاشی و سرامیک استفاده نمایید.
 • نصب کاشی بر روی سطح سرامیکی
 • میتوانید با خیال راحت کفپوش سرامیکی را مستقیما روی سرامیک قبلی نصب کنید اما در قسمت هایی مانند نزدیک درب ورودی حتما سرامیک زیرین را بکنید.
 • سعی کنید سطح زیرین را هنگام تعویض کف سمباده بکشید تا صاف و صیقلی باشد.
 • اگر لایه جدید روی بخشی ملات کاری شده قرار می گیرد، قسمت ملات کاری شده را بکنید و بعد صیقل دادن تعویض کف نمایید.
 • زیر لایه هایی که لق یا شل یا نا مناسب و برآمده باشند برای سرامیک زدن مناسب نیستند. در زیر می توانید این مصالح را که نامناسب می باشند ملاحظه نمایید:
 1. وینیل نرم
 2. چوب ناصاف
 3. صفحات فلزی
 4. تخته‌های OSB
 5. ماسونیت

انجام خدمات تعویض و تعمیر کف

در انتها باید خاطر نشان ساخت که در عملیات تعویض کف از دوغاب های آماده برای کف های گسترده مثل حمام استفاده شود و از دوغاب دست ساز برای کف های بدون رطوبت مثل آشپزخانه یا پارکینگ استفاده شود. برای خدمات کاشی کاری آشپزخانه و حمام و حتی نصب پارکت و لمینیت کف مغازه ها، فروشگاه ها و مراکز بزرگ خرید می توانید با مشاورین گروه معماری پارس از طریق همین سایت تماس حاصل فرموده و بهترین خدمات و رنگ بندی ها را برای سرامیک و کاشی های محیط زندگی خود داشته باشید.

لطفا به این مطلب رای دهید

93%

93%

عالی
 • امتیاز نویسنده

  9.3

 • امتیاز کاربران (4 رای)

  5.9

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید