طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه | گروه معماری پارس

0

طراحی و ساخت کابینت توسط کابینت کار از آیتم هایی است که حتما هنگام تعمیرات ساختمان قدیمی انجام میگردد. هنگام بازسازی خانه و طراحی دکوراسیون آشپزخانه، ساخت کابینت و رنگ و مدل آن بسیار در نمای کلی آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. یک کابینت ساز خوش سلیقه برای تعمیرات منزل بهترین طراحی کابینت را ارائه می دهد تا بتواند یک اثر جاویدان از هنر و تجربه خود برای همیشه به جای بگذارد. طراحی و ساخت کابینت به برنامه ریزی و طراحی و در نهایت اجرای بسیار دقیقی نیازمند است. در کشورهای اروپایی برای طراحی و ساخت کابینت حتما دوره های دکوراسیون منزل توسط کابینت سازان گذرانده می شود.

در حال حاضر جهت طراحی و ساخت کابینت حرفه ای می توانید با خیالی آسوده به گروه معماری پارس اطمینان داشته باشید. این گروه ساخت و طراحی را با ضمانت اجرایی برای شما در کمترین زمان ممکن انجام خواهد داد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره مراحل و نحوه طراحی و ساخت کابینت داشته باشید، توجه شما کاربران گرامی را به ادامه این مقاله جلب می نماییم.

انواع کابینت آشپزخانه

برای انجام طراحی و ساخت کابینت در مرحله اول باید بدانیم انواع کابینت کدام است و در حقیقت کابینت از چه متریالی ساخته شده:

کابینت ام دی اف : ام دی اف مخفف کلمه Medium Density Fibreboard به معنی تخته فیبر با چگالی متوسط که در واقع از ذرات خرده شده چوب ساخته شده میباشد. برای طراحی و ساخت کابینت ابتدا ذرات چوب توسط چسب یا رزین در یک دستگاه متراکم و فشرده شده و سپس با حرارت خشک می شوند سپس به قطعات مناسب برش می خورند.

کابینت ممبران : یک نوع روکش از جنس روکش PVC می باشد که بر روی سطوح مختلف مثل نئوپان، چوب و ام دی اف کشیده می شود که امروزه هنگام سفارش کابینت از این متریال استفاده می شود.

کابینت فلزی : قدیمی ترین مدل کابینت های فلزی هستند که کم هزینه ترین نوع بوده و خود شامل سه نوع استیل، گالوانیزه و ورق سیاه می باشد.

البته بغیر از موارد نامبرده شده کابینت هایگلاس و کابینت چوبی نیز از دیگر متریالهای موجود در بازار می باشند.

مراحل ساخت کابینت

طراحی و ساخت کابینت مراحل مهمی را سپری می کند تا به نتیجه مطلوب برسد. اولین مرحله از مراحل طراحی و اجرا کابینت ، پیاده سازی ایده است. بعد از آن، مرحله ترسیم طرح می باشد که طرح مورد نظر بر روی کاغذ کشیده و ایرادهای آن برطرف می شود و در آخر نیز برآورد هزینه ها توسط کارگذار است. در زیر این مراحل به اختصار شرح داده شده اند:

الف) پیاده سازی دقیق ایده مشتریان: در این مرحله از طراحی و ساخت کابینت با مشتری جلساتی برای گرفتن ایده مشتری درباره شکل و رنگ و طرح کابینت ها گذاشته شده و نظر آنها مورد بررسی قرار می گیرد و با راهنمایی و مشاوره به آنها ایده مشتری بهینه سازی و به مرحله تایید می رسد.

ب) تعیین طرح کلی برای دکوراسیون آشپزخانه: بعد از تایید ایده اصلی نوبت به تعیین طرح برای دکور آشپزخانه که مناسب با کابینت ها باشند می رسد که توسط یک دکوراسیون کار ماهر انجام می شود.

ج) مدیریت و برآورد هزینه ها: برای داشتن یک مرحله عالی برای طراحی و ساخت کابینت احتیاج به مدیریت کردن مخارج و برآورد هزینه می باشد تا با کمبود بودجه در اواسط کار مواجه نشویم.

اصول و استاندارد طراحی کابینت

طراحی و ساخت کابینت قطعا بر اساس یک اصولی که بصورت استاندارد می باشد ساخته می شوند. برای طول، عرض یا ارتفاع اندازه و ابعادی در نظر گرفته می شود که در همه جا یکسان می باشد. اصول اندازه گیری در طراحی و ساخت کابینت به شکل زیر تعریف می شود:

 • ارتفاع کابینت پایین 90 سانتی متر از کف آشپزخانه و به عمق 55 سانتی متر ساخته می شود.
 • عرض رویه استاندار کابینت زمینی نیز 60 سانتی متر است.
 • بین کابینت هوایی و زمینی یک فاصله 60 سانتی متر در نظر گرفته می شود.
 • برای کابینت هوایی ارتفاع 70 سانتی متر و عمق 30 سانتی متر در نظر گرفته می شود.
 • این اندازه ها برای طراحی و ساخت کابینت با هر متریالی در نظر گرفته می شود.

ساخت و پیاده سازی طرح کابینت

از دیگر مراحل طراحی و ساخت کابینت مرحله پیاده سازی و ساختن کابینت ها می باشد. اگر کابینت کلاسیک مد نظر مشتری باشد دقت در پیاده سازی طرح دو برابر خواهد شد و چنانچه کابینت مدرن مد نظر مشتری باشد، خلاقیت در ساخت دو برابر خواهد شد. اینکه کابینت را به چه کسی برای ساخت می سپارید بسیار مهم می باشد و قطعا نیاز به شخصی متبحر و خلاق در عین حال با تجربه هست تا طراحی و ساخت کابینت بدرستی و همانگونه که سفارش داده بودند ساخته و تحویل داده شود. متاسفانه امروزه کابینت کاران بی تجربه با ارائه خدمات بی کیفیت، وجهه این شغل را در اذهان عمومی خدشه دار کرده اند. در ادامه مقاله درباره قیمت و هزینه طراحی و ساخت کابینت بیشتر توضیح خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

هزینه طراحی و ساخت کابینت

طراحی کابینت به دلیل زحمت زیادی که برای آن کشیده می شود هزینه نسبتا بالایی دارد. متریال بکار رفته برای ساخت کابینت خوب معمولا یا وارداتی بوده و یا با مواد وارداتی در داخل بزحمت تولید می شود و تولید کننده از طرف دولت حمایت نمی شود لذا تهیه و تولید این متریال برایش بسیار گران تمام می شود. به همین دلیل قیمت کابینت یا همان بهای تمام شده کابینت برای مشتری افزایش پیدا می کند. و اما گروه معماری پارس سعی داشته تا در این تورم شدید و اوضاع نابسامان اقتصادی برای آسودگی خاطر مشتریان خدمات کابینت سازی را با کمترین قیمت عرضه نماید.

شما کاربران گرامی می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات طراحی و ساخت کابینت خود، از طریق شماره های درج شده در همین سایت با تیم معماری پارس تماس حاصل نموده و علاوه بر دریافت مشاوره رایگان در حیطه طرح کابینت تان، خدمات ساخت و نصب آن را نیز در محل خود دریافت فرمایید.

لطفا به این مطلب رای دهید

99%

99%

عالی
 • امتیاز نویسنده

  9.9

 • امتیاز کاربران (0 رای)

  0

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید