تبدیل آشپزخانه بسته به آشپزخانه اپن | گروه معماری پارس

0

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه ای نو و مدرن برای هر بانو در هر کجای دنیا امری بس مهم و البته خوشحال کننده می باشد که همواره در تعمیرات آپارتمان قدیمی مورد توجه قرار گرفته است. تعمیر آشپزخانه باعث زیبایی و همچنین آرامش اعضای خانواده خواهد بود. در تبدیل آشپزخانه هنگام بازسازی منزل هزینه ها و مقرون بصرفه بودن، همواره مد نظر مشتریان بوده لذا هنگام انجام عملیات نوسازی خانه برای تبدیل آشپزخانه ، برآورد هزینه ها بصورت جدا از بقیه مراحل بازسازی در نظر گرفته می شود، زیرا تبدیل آشپزخانه شامل تعویض کاشی ها سرامیک ها، کابینت ها، کف و کار گذاشتن برخی وسایل و جاسازی لوازم در جای درست می باشد. باید گفت تبدیل آشپزخانه خود پروسه ای مهم در بحث دکوراسیون می باشد و نیاز به تجربه و مهارت دارد.

امروزه تبدیل آشپزخانه در دستور کار اکثر خانواده ها در سراسر جهان قرار دارد زیرا آشپزخانه محلی است که ما انسانها بیشتر وقت خود را در آن می گذرانیم پس می خواهیم طوری ساخته شده باشد که ما در آن احساس راحتی نماییم و بتوانیم از بودن در آن لذت ببریم. پس همانطور که میبینیم عملیات تبدیل آشپزخانه به آشپزخانه ای راحت، حتی در یک خانه نوساز نیز کمابیش ضروری به نظر می رسد تا به مکانی همسو با سلیقه مالک تبدیل شود.

معایب آشپزخانه بسته

امروزه یکی از دلایل تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه مدرن ، تغییرات در دکوراسیون آشپزخانه می باشد. در حال حاضر آشپزخانه بسته جای خود را به آشپزخانه باز داده است و خانم های خانه دار علاقه به داشتن آشپزخانه های لوکس و اپن دارند. از معایب آشپزخانه های بسته میتوان به جدا بودن افراد از یکدیگر اشاره نمود. همچنین دلگیر بودن فضا و حتی سکوت بیش از حد محیط داخل آشپزخانه و بی خبر بودن از سایر بخش های منزل و رفت و آمدها و ارتباط برقرار نکردن با سایر افراد خانواده از دیگر معایب آشپزخانه های بسته می باشد که باعث تبدیل آشپزخانه بسته به شکل مدرن می شود. تبدیل آشپزخانه بایستی توسط افراد خبره و متخصص انجام شود که در این زمینه سالها تجربه دکوراسیون داخلی را داشته اند.

همچنین در قدیم مرسوم بوده که مطبخ از محیط نشیمن جدا شود زیرا در آشپزخانه های قدیمی از ذغال و چوب برای پخت و پز استفاده می شده و دود و سیاهی ناشی از سوختن تنور یا اجاق های ذغالی باعث سیاه شدن کل محیط اطراف و دیوارها می شد. پس نیاز به یک آشپزخانه بسته بوده تا کثیفی به بقیه اتاق ها سرایت نکند امروزه اما با پیشرفت علم و تکنولوژی همه عملیات پخت و پز به صورت گازی و یا برقی انجام می گیرد و جدیدا حتی بوی غذا نیز از خوراک پز متساعد نمی شود و دیگر کثیفی یا دوده ای وجود ندارد تا به نشیمن وارد شود برای همین مردم ترجیح به تبدیل آشپزخانه های قدیمی و بسته به شکل مدرن گرفته اند.

مزایای آشپزخانه اپن و باز

تبدیل آشپزخانه قدیمی به آشپزخانه اپن احتیاج به یک نقشه کشی اولیه دارد. معمولا قبل از تبدیل آشپزخانه نمای کلی آنچه قرار است اتفاق بیوفتد را ترسیم می نمایند و بعد از برآورد قیمت، شروع به ساخت و ساز آشپزخانه و تبدیل آن به یک فضای نو می نمایند. از مزایای آشپزخانه اپن میتوان به این نکات اشاره نمود:

 • دیوارهای کمتر همیشه باعث روشنایی بیشتر میشود.
 • میتوان موقع انجام کارهای منزل به بچه ها نیز در انجام تکالیف کمک کرد. همچنین شلوغی کل خانه را هم کنترل می کند. وقتی تعداد مهمانان زیاد باشد آشپزخانه های باز حس آرامش به فضا می دهند.
 • پس از تبدیل آشپزخانه ، فضایی کاربردی برای شما فراهم می شود که در حین آشپزی می توانید در گفتگوها شرکت کنید و لذت ببرید.
 • مکان خوبی است تا مرکز فعالیت های خانوادگی باشد. مادر می تواند هم به تهیه غذا بپردازد و هم به کنترل فرزندان بپردازد.
 • اگر احیانا غذا احتیاج به مراقبت جهت پخته شدن داشته باشد میتوان از نشیمن اینکار را انجام داد و به سرعت متوجه سوختگی غذا شد.
 • تبدیل آشپزخانه به شکل مدرن باعث می شود هنگام پخت و پز یا انجام کارها در آشپزخانه، در جریان سایر امور منزل نیز قرار گرفت و آنها را نیز کنترل و مدیریت نمود.

تبدیل آشپزخانه بسته به اپن

تبدیل آشپزخانه بسته به اپن از معماری مدرن در کشورهای اروپایی آغاز شد. زمانی که پخت و پزها به شکل مدرن انجام شدند کم کم معماران طراح ساختمان به این فکر افتادند تا بتوانند آشپزخانه را به فضایی لذت بخش تر و کارآمدتر تبدیل نمایند. از این رو ایده های متفاوتی برای طراحی آشپزخانه مطرح شدند و با یک جمع بندی کلی از سایر طرح ها و ایده پردازی ها، آشپزخانه اپن به شکل امروزی طراحی و ساخته شد که امروزه در سراسر جهان حتی در کافه ها و رستوران ها نیز از این شکل معماری بهره گرفته می شود. تعمیرات آشپزخانه بر روابط بین اعضای خانواده و تعاملات در منزل نیز بسیار تاثیر گذار بوده و شاید به جرات بتوان گفت که در ایده تبدیل آشپزخانه قدیمی به اپن، مطالعات روانشناسانه و جامعه شناختی نیز دخیل بوده اند.

تغییر آشپزخانه بسته به اپن از مهمترین اصول نوسازی آپارتمان می باشد. نوسازی آشپزخانه به تغییر و تحول خانه های کلنگی کمک بزرگی می کند و نمای داخلی با تبدیل آشپزخانه بسیار متحول می گردد. امروزه برای داشتن آپارتمانی مدرن لازم به انجام پروژه های عظیم و زمان بر یا حتی تخریب هایی که به بدنه اصلی ساختمان ضربه وارد کند نمی باشد. زیرا براحتی میشود برای تبدیل آشپزخانه ، از متخصصین کمک گرفت. گروه معماری پارس آماده خدمت رسانی به شما در زمینه بازسازی آشپزخانه می باشد. این گروه با داشتن سالها تجربه در این زمینه به شما مشتریان گرامی بهترین خدمات ارائه خواهد داد . کافیست با مشاورین این گروه از طریق همین سایت تماس بگیرید تا به شما در این امر کمک نمایند.

لطفا به این مطلب رای دهید

98%

98%

عالی
 • امتیاز نویسنده

  9.8

 • امتیاز کاربران (1 رای)

  9.3

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید