تعویض کاسه توالت شکسته ایرانی و فرنگی | گروه معماری پارس

0

تعویض کاسه توالت از جمله خدمات برای نوسازی ساختمان قدیمی میباشد که برای هر خانه ای بسیار ضروریست زیرا که کاسه توالت کهنه و شکسته باعث جمع شدن میکروب ها و انتشار انواع بیماری ها خواهد شد که در نتیجه یکی از آیتم های بازسازی منزل قدیمی قطعا تعویض کاسه توالت است. به این ترتیب که تعمیرکار متخصص هنگام نوسازی آپارتمان به بررسی کاسه توالت می پردازد و در صورت لزوم به تعویض یا تعمیر کاسه توالت اقدام می نماید. تعویض کاسه توالت شامل دو بخش می باشد، تعویض کاسه توالت ایرانی و یا تعویض کاسه توالت فرنگی که در کنار آن، خدمات تعمیر و یا تعویض سیفون نیز انجام می گیرد که در ادامه به توضیح کامل این خدمات توسط گروه معماری پارس می پردازیم.

تعویض کاسه توالت شکسته

کاسه توالت ایرانی به دلیل اینکه توکار است تعویض آن سخت تر از کاسه توالت فرنگی می باشد، پس احتیاج به متخصص برای تعویض کاسه توالت ایرانی بوده و کار راحتی نمی باشد زیرا بایستی اطراف کاسه کاملا کنده شده و کاسه کامل بیرون آورده شود و دوباره سنگ جدید کار گذاشته شده و اطرافش سرامیک کاری شود. عوض کردن کاسه توالت شکسته در هنگام تعمیر توالت ایرانی بسیار ضروری است چرا که شکستگی کاسه باعث جمع شدن میکروب و انتشار بیماری خواهد شد. همچنین باعث انتشار بوی بد خواهد بود و با نظافت نیز از بین نخواهد رفت و تنها راه تعویض کاسه توالت می باشد. البته در برخی مواقع اگر شکستگی عمیق یا بزرگ نباشد میتوان به ترمیم شکستگی کاسه پرداخت. در هر صورت کارشناسان تعویض کاسه توالت را به تعمیر کاسه شکسته ارجح تر می دانند.

تبدیل توالت ایرانی به فرنگی

هنگام تعویض کاسه توالت گاها احتیاج است که تبدیل توالت ایرانی به فرنگی انجام شود. چرا که توالت ایرانی برای افرادی که سن بالایی دارند یا برای افرادی که زانو درد داشته و نمی توانند روی پای خود تکیه کنند مضر بوده و احتیاج به سرویس فرنگی دارند لذا تعویض کاسه توالت و تبدیل آن به فرنگی برای این افراد واجب می باشد. تعمیر توالت فرنگی بایستی به صورت تخصصی و توسط افراد ماهر و خبره انجام گیرد زیرا هرگونه سهل انگاری منجر به خسارات سنگین به لوله کشی های آب و فاضلاب خواهد بود.

تعمیر توالت فرنگی و نصب کاسه توالت معمولا بعد از نازک کاری انجام می گیرد زیرا که کاسه های توالت فرنگی روکار بوده و مانند کاسه توالت ایرانی لازم به کندن کاشی و کاشتن داخل زمین نمی باشد لذا همواره نصب و تعمیر و تعویض کاسه توالت های فرنگی بدون هیچگونه خرابی و با کمترین زحمت و در سریعترین زمان انجام می شود.

تعویض و نصب کاسه روشویی

بیشتر مواقع هنگام نوسازی سرویس بهداشتی پیش آمده که علاوه بر تعویض کاسه توالت ، اقدام به تعویض کاسه روشویی نیز می شود. حالا یا به دلیل ست نمودن رنگ کاسه توالت با کاسه روشویی و یا به دلیل شکستگی و خرابی کاسه روشویی اقدام به تعویض کاسه دستشویی می شود. کاسه های روشویی در دو مدل پایه دار و کابینت دار در بازار موجود می باشند. مدل پایه دار قدیمی تر بوده اما همچنان در منازل از آن به دلیل کم جا بودنش استفاده میشود. مدل های کابینت دار مدل های بروزتری هستند که در خانه های نوساز دیده می شوند و به دلیل کابینتی که زیر کاسه روشویی تعبیه شده، برای گذاشتن لوازم و شوینده ها و جاسازی کردن لوازم اضافی مناسب می باشند و شکل و ظاهر و طرح و رنگهای زیبایی داشته که به نمای داخلی روشویی کمک می نمایند.

تعمیر و تعویض سیفون

تعمیر سیفون معمولا در حین عملیات تعویض کاسه توالت انجام می شود. زیرا سیفون از قسمت زیرین کاسه بایستی نصب و اتصال پیدا کند. نصب سیفون کار پیچیده ای نیست و اگر کمی از کارهای فنی سر رشته داشته باشید و مقداری دست به آچار باشید خودتان با کمک دفترچه راهنما می توانید این کار را انجام دهید ولی قطعا برای تعویض کاسه توالت شانس خود را امتحان نکنید زیرا ممکن است خسارات زیادی به بار آورید که جبرانش به هزینه های چندین برابر نیازمند شود.

در صورتی که سیفون سالم باشد آب از آن چکه نکرده و نم و رطوبت ایجاد نمی کند. اما اگر سیفون خراب باشد و یا دچار شکستگی شده باشد آب از آن خارج خواهد شد و نم و رطوبت بوجود خواهد آورد. عوض کردن سیفون به اندازه تعویض کاسه توالت مهم است اگر سیفون خراب باشد و آب از آن چکه کند این امر در دراز مدت باعث تخریب بخشی از ساختمان و نم در سقف و دیوارها می شود. پس بهترین کار جلوگیری از خراب شدن سیفون توالت و تعویض آن همانند تعویض کاسه توالت می باشد.

تعویض سیفون توالت ایرانی

تعویض سیفون توالت ایرانی کمی دشوار است. زیرا سیفون توالت ایرانی هنگام بنایی ساختمان یا تعویض کاسه توالت کار گذاشته می شود و برای عوض کردن آن باید مقداری از ساختمان را تخریب کرد تا سیفون کهنه را بیرون آورده و سیفون نو را کار گذاشت. ممکن است عده ای به خاطر همین موضوع از عوض کردن سیفون صرف نظر کنند. اما این کار کاملا اشتباه است. اگر این مقدار تخریب انجام نشود و سیفون عوض نگردد در آینده مشکلات بزرگتر در ساختمان ایجاد خواهد شد و نیازمند تخریب های بیشتری در ساختمان خواهد بود. پس بهتر است هنگام عوض کردن کاسه به همین مقدار ناچیز تخریب اکتفا کرد و از خسارت بیشتر به ساختمان جلوگیری نمود.

تعویض سیفون توالت فرنگی

اگر چه تعویض سیفون توالت ایرانی همراه با تخریب است اما این موضوع از خسارات بیشتر جلوگیری می کند. در واقع این کار نوعی پیشگیری است. با تعویض سیفون توالت ایرانی از ایجاد نم و رطوبت جلوگیری کرده و از خسارات بیشتر پیشگیری می کنید. تعویض سیفون توالت فرنگی به سختی تعویض سیفون و تعویض کاسه توالت ایرانی نیست. زیرا سیفون توالت فرنگی زیر کاسه توالت است و با بازکردن کاسه توالت فرنگی می توان به آن دسترسی پیدا کرد. بنابراین تعویض سیفون توالت فرنگی تخریبی به همراه ندارد و باعث خرابی ساختمان نمیشود. اما عوض نکردن سیفون توالت فرنگی باعث تخریب ساختمان می شود. زیرا آب های خارج شده از سیفون کهنه با نفوذ در ساختمان باعث ایجاد نم و رطوبت خواهند شد.

لطفا به این مطلب رای دهید

95%

95%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.5

  • امتیاز کاربران (3 رای)

    6

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید